VERSIJA NEĮGALIEMS

 


V. Kudirkos g. 28, Kuršėnai, LT-81149
Tel./faks. – (8 41) 58 14 76
Elektroninis paštas – info@kursenueglute.lt

Steigėjas
Steigėjas
Draugaukime Facebook’e!

 

 

 

 

Tarptautinis Erasmus+ 1-IE01-KA229-051560_2 projektas „Full Steam Ahead“

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai kartu su Airijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos ir Ispanijos pedagogais pradėjo vykdyti tarptautinį Erasmus+ 1-IE01-KA229-051560_2 projektą „Full Steam Ahead“ („Steam pritaikymas“) – dėmesys ir skaitmeninis raštingumas yra mūsų požiūris į ugdymą.

Šio projekto tikslas – išmokyti, mokant naudoti daugiau skaitmeninių įrankių ir daugiau kurti skaitmeniniu būdu, įsitraukiant į visas penkias STEAM – gamtos mokslų (angl. – Science), technologijų  (angl. – Technology),  inžinerijos (angl. – Engineering), meno/dizaino (angl. – Art) ir matematikos (angl. – Mathematics) sritis. Projekto metu visos šalys – partnerės organizuos vizitus savo įstaigose bei mokymus su skirtingomis išmaniosiomis skaitmeninėmis priemonėmis. Pedagogai, dalyvaujantys mokymuose, naujas idėjas ir įgytas kompetencijas taikys ugdyme sudarydami grįžtamąjį ryšį bei mokys savo kolegas. Naujai įgyta patirtis, idėjos, praktika, kompetencijos padės dirbant ir ieškant inovatyvių ugdymo metodų bei taikant STEAM ikimokykliniame ugdyme.

Šių metų spalio 16-19 dienomis Airijoje, Tubbercurry miestelyje, vyko pirmasis tarptautinio Erasmus+ 1-IE01-KA229-051560_2 projekto „Full Steam Ahead“ („Steam pritaikymas“) parnerių susitikimas bei mokymai Holy Family nacionalinėje mokykloje (vaikų amžius 4-12 metų). Pirmųjų mokymų metu Airijoje, Holy Family nacionalinės mokyklos mokytojai ir mokiniai surengė mokymus su edukaciniais robotukais „Bee-bot“ ir „Blue-bot“, kurių metu buvo pateikti įvairūs būdai ir metodai bei pristatyti jų priedai, padėsiantys integruoti edukacinius robotukus „Bee-bots“ ir „Blue-bots“  į ugdymo procesą, kad pastarasis taptų inovatyvesnis ikimokykliniame amžiuje. Taip pat buvo aplankyti Lollipop Lane Creche/Montessori &After-School bei Tubbercurry Family Resource Centre, kuriuose įsikūrę vaikų darželiai (vaikų amžius 1-5 metai). Pedagogai mielai aprodė patalpas, ugdymo(si) priemones, papasakojo apie ugdymo principus, įstaigos politiką.

Gauta informacija ir patirtis bus taikoma mūsų ugdymo įstaigoje bei organizuojami mokymai, padėsiantys taikyti edukacinius robotukus „Bee-bot“ ir „Blue-bot“ ir kitose ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Viktorija Milevičienė, projekto koordinatorė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Eglutė“

Informaciją apie tarptautinį Erasmus+ KA229 projektą “Full Steam Ahead”, kuriame dalyvauja ir mūsų įstaiga, rasite šiame puslapyje, o taip pat https://full-steamahead.weebly.com/?fbclid=IwAR0aYIGpo5zn9tZoRgcElHhZ9wLdVxyJb7VUhtQWuRjKAYwziPkAfq3WdP8

Pasimatymas su Norvegija

           2020-01-08 – 2020-01-11 Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės ir dar keturių, Erasmus+ programos tarptautinio projekto „Full Steam Ahead“ (vykdomas 2019-09-01 – 2021-08-31), šalių – partnerių atstovai iš Airijos, Latvijos, Estijos bei Ispanijos aplankė Norvegiją, nuostabų miestą Kristiansandą. Kuriame buvo organizuoti, projekto „Full Steam Ahead, kurio tikslas – išmokyti, mokant naudoti daugiau skaitmeninių įrankių ir daugiau kurti skaitmeniniu būdu, įsitraukiant į visas penkias STEAM sritis, mokymai. Projekto partneriai „Laeringsverkstedet“ vaikų darželio pedagogai surengė mokymus su „Mini projektoriais“, kurių metu įgijome naujų įgūdžių, patirties, pamatėme skirtingus mini projektoriaus panaudojimo būdus, praplėtėme kultūrines, kalbines kompetencijas, taip pat dalyvavome praktiniuose užsiėmimuose Kristiansando muziejuje bei universitete.

Mokymų metu įgytais įgūdžiais ir patirtimi, pasidalinsime su kolegomis, organizuosime mokymus bei taikysime įgytas žinias ugdomojoje veikloje.

Projekto koordinatorė Viktorija Milevičienė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Eglutė“.

 

Trečiasis Erasmus+ projekto „Full Steam Ahead“ susitikimas Latvijos sostinėje – Rygoje

Kovo 11 – 14 dienomis, visai prieš paskelbiant karantiną Lietuvoje, Latvijos sostinėje – Rygoje įvyko trečiasis projekto „Full Steam Ahead“ susitikimas, kurio metu šalių – partnerių atstovės mokėsi dirbti su šviesos stalais. Mokymai buvo kiek neįprasti, bet ne mažiau naudingi ir informatyvus nei ankstesnieji. Juose dalyvavo tik Lietuvos, Airijos, Latvijos ir Ispanijos šalių atstovės, Estija ir Norvegija jau buvo uždraudusi išvykti iš šalies savo pedagogams. Projekto organizatoriai Marupe rajono PII „Zeltrini“ lopšelis-darželis  mokymus surengė viešbutyje, nuotoliniu būdu, pasitelkdami šiuolaikines informacines technologijas pristatė savo šalį, jos kultūrą, papročius; savo įstaigą, grupes, darbuotojus, vaikus; vaikų pasveikinimą, pademonstravo praktines veiklas bei šviesos stalų pritaikymą ugdymo procese. Šviesos stalus pristatė ir išsamiai apie jų panaudojimą papasakojo į viešbutį atvykusi „Smilšu lampas“ atstovė Laura, kuri pademonstravo ir leido praktiškai išbandyti būdus, kaip ugdomojoje veikloje panaudoti šviesos stalus. Mokymuose dalyvavusiems pedagogams buvo įteikti sertifikatai.

Daugiau informacijos apie projektą, partnerius, susitikimus ir veiklas rasite paspaudę šią nuorodą:

https://full-steamahead.weebly.com/?fbclid=IwAR0aYIGpo5zn9tZoRgcElHhZ9wLdVxyJb7VUhtQWuRjKAYwziPkAfq3WdP8