Menu Close

KA1 mobilumo projektas ,,Skaitmeninės technologijos darželyje” (,,Digital Opportunities in Preschool”).

 

 


KA1 MOKYMAI „MULTIMEDIJOS LEIDYBA” ISPANIJOJE 2018-09-10 – 2018-09-14

      Šių metų rugsėjo 10 d. pagal KA1 mobilumo projektą ,,Digital Opportunities in Preschool“ (,,Skaitmeninės technologijos darželyje“) nr. 2017-1-LT01-KA101-035050, kurį finansuoja Švietimo mainų paramos fondas. 7 projekto dalyviai: Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė" direktorė Dainora Kuprienė, judesio korekcijos mokytoja, projekto vadovė Dovilė Jokubauskienė,  ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Viktorija Milevičienė, Rasa Vaigauskienė, specialiojo ugdymo grupės auklėtoja Valda Pileckienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Edita Kaubrienė, personalo darbuotoja Edita Rimeikienė vyko į mokymus Ispanijoje.

     Nuo rugsėjo 10 iki 14 dienos vyko mokymai “Multimedia publishing” (,,Multimedijos leidyba"), Huelvoje, El Rampido miestelyje, Ispanijoje. Mokymų tikslas – supažindinti komandą su multimedijos  kūrimu, kurį galės panaudoti darbui su vaikais.

     Mokymus vedė Inercia Digital įstaigos darbuotojai Borja, Nevies, kurie skyrė dėmesio visiems mokymų dalyviams mokantis kurti savo dienoraštį-svetainę, susikurti savo pirmos pamokos vaizdo įrašą su programa  "Screencast-o-matic", "Edpuzzle". Šios programos dalyviams nebuvo žinomos. Mokymų metu dalyvės gavo ne tik teorinių žinių, tačiau dirbo praktiškai, atliko kompiuteriais įvairias užduotis, kūrė video, ji redagavo, dalinosi per "YouTube", tobulino anglų kalbos įgūdžius.     

     Mokymo dalyviai aplankė  SAFA Funcadia vidurinę mokyklą ( ikimokyklinį skyrių) Huelvoje, dalyviai atkreipė dėmesį, kad prioritetas yra vaikų saugumas – teritorijos stebimos vaizdo kameromis, patekti į vidų galima ir paskambinus ir prisistačius. Organizuotas vizitas į universitetą Huelvoje, kuriame mus priėmė dėstytojas, kuris pristatė įstaigą, parodė filmuotos medžiagos apie veiklą, jie aktyviai dirba su Erasmus programomis studentams ir darbuotojams. Aplankytas "Andalucía Digital Engagement" mokymų centras, kur buvo supažindinama su įstaigų veikla.

    Dalyviai ne tik mokėsi dirbti su informacinėmis technologijomis, tačiau ir plėtė savo kultūrines, pažintines, kalbines kompetencijas. Multimedijos kūrimas buvo nauja visoms dalyvėms. Pasidalinsime savo patirtimi įstaigoje, seminaro metu.

Projekto vadovė Dovilė Jokubauskienė,

projekto dalyvės Dainora Kuprienė, Valda Pileckienė, Viktorija Milevičienė, Rasa Vaigauskienė, Edita Kaubrinė, Edita Rimeikienė.

                                                                           

Pasidalijimas patirtimi su kolegėmis, grįžus iš mokymų Ispanijoje

Šių metų kovo 5 d. šešios Kuršėnų lopšelio darželio darbuotojos vyko į mokymus Ispanijoje, Huelvos provincijos, El Rompido miestelyje. Mokymai “Creation of educative video games” (,,Edukacinių video žaidimų kūrimas„) vyko 5 dienas – kovo 5 -9 d.d.  

Mokymų tikslas – padėti specialistams, studentams ir mokytojams suprasti pagrindines idėjas apie kompiuterius ir programavimą, kurti savo vaizdo žaidimus, kurie gali būti įtraukti į ugdymo procesą, siekiant padidinti mokinių susidomėjimą ir vystymąsi.

Mokymų dalyvės buvo supažindintos su "Scratch Development Environment" programa. Moterys dalyvavusios mokymuose mielai dalijosi įgytomis žiniomis bei patirtimi su kolegėmis.

Viena diena mokymų buvo skirta gerosios praktikos pasidalijimu. Apsilankėme vaikų darželyje – El Faro, El Rompido miestelyje. Sužinojome, kad Ispanijos darželiuose išskirtinai didelis dėmesys yra skiriamas vaikų saugumui, todėl nei grupių, nei darbo su vaikučiais nepamatėme. Tačiau darželio direktorė, apsirengusi žaismingą darželio uniformą, maloniai priėmė ir papasakojo apie darželio veiklą.

 Išklausėme paskaitos apie skaitmeninių technologijų plėtrą Andalucia Digital Engagement – Huelvoje. Turėjome ekskursiją po Humanitarinių mokslų fakultetą Huelvos universitete.

Mokymai apėmė ne tik žinių įgijimą, bet ir krašto bei kultūros pažinimą. Labai ryškūs Ispanijos tautinės kultūros elementai yra drabužiai, maistas, sodybos. Sunku įsivaizduoti Ispaniją be koridos.
Niekur kitur Europoje korida nėra tokia populiari.  Neprilygstama sporto šaka – profesionalų futbolas.
Flamenko – tradicinis ispanų muzikos šokių stilius, susiformavęs XVIII a. šalies pietų regione Andalūzijoje.
Ispanijos teritorija suskirstyta į septyniolika autonominių regionų, kiekvienas jų gali pasigirti savita virtuve. Ispanijoje garbinamas alyvuogių aliejus, jūros gėrybės, daržovės ir vaisiai. Gazpacho – šalta sriuba, gaminama iš prinokusių pomidorų, raudonųjų pipirų, česnako, svogūnų, agurkų, alyvuogių aliejaus. Paella – ispanų nacionalinis patiekalas. Į patiekalo sudėtį įeina ryžiai ir jūros gėrybės.

Neįkainojama kelionės patirtis, kultūros pažinimas, bei tradicinių patiekalų ragavimas paliko neišdildomą įspūdį bei norą sugrįžti dar kartą.          

                                                               Mokymų dalyvė logopedė/specialioji pedagogė Larisa Šidlauskienė

IMG_9021 IMG_9012 IMG_9019

 

 

KA1 mokymai ,,Edukacinių video žaidimų kūrimas” Ispanijoje

 

   Šių metų kovo 5 d. pagal KA1 mobilumo projektą ,,Digital Opportunities in Preschool“ (,,Skaitmeninės technologijos darželyje“) nr. 2017-1-LT01-KA101-035050, kurį finansuoja Švietimo mainų paramos fondas. 6 projekto dalyviai: Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė" judesio korekcijos mokytoja, projekto vadovė Dovilė Jokubauskienė, logopedė, specialioji pedagogė Larisa Šidlauskienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Viktorija Milevičienė, direktorės pavaduotoja ūkio reikalams Jovita Milevičienė, plaukimo instruktorė Renata Lukšienė, personalo darbuotoja Kristina Timonienė vyko į mokymus Ispanijoje.

Nuo kovo 5 iki 9 dienos vyko mokymai “Creation of educative video games” (,,Edukacinių video žaidimų kūrimas"),  Huelvoje, El Rampido miestelyje. Mokymų tikslas – supažindinti komandą su video žaidimų kūrimu, kuriuos galės panaudoti darbui su vaikais.

     Mokymus vedė Inercia Digital įstaigos darbuotojai Borja ir Elena, kurie skyrė dėmesio visiems mokymų dalyviams mokantis dirbti  su Scratch programa. Programa Scratch dalyviams nebuvo žinoma. Mokymų metu dalyvės gavo ne tik teorinių žinių, tačiau dirbo praktiškai, atliko kompiuteriais įvairias užduotis, kūrė video žaidimus ir mokėsi žaidimų kodavimo, tobulino anglų kalbos įgūdžius. Taip pat buvo organizuotas vizitas į ikimokyklinę įstaigą El Rompido miestelyje, dalyviai atkreipė dėmesį, kad prioritetas yra vaikų saugumas – teritorijos stebimos vaizdo kameromis, patekti į vidų galima ir paskambinus ir prisistačius. Vizitas į universitetą Huelvoje, kuriame mus priėmė dėstytojas, kuris pristatė įstaigą, parodė filmuotos medžiagos apie veiklą, jie aktyviai dirba su Erasmus programomis studentams ir darbuotojams. Aplankytas Andalucia Compromiso Digital mokymų centras, kur buvo supažindinama su įstaigų veikla.

Dalyviai ne tik mokėsi dirbti su informacinemis technologijomis, tačiau ir plėtė savo kultūrines, pažintines, kalbines kompetencijas. Žaidimų kūrimas buvo nauja visoms dalyvėms, tai naujas iššūkis sau. Pasidalinsime savo patirtimi įstaigoje ir kitų seminarų, konferencijų metu. Tikimės sukurti pritaikyti vaikų ugdyme mūsų sukurtus žaidimus, įgytą patirtį pritaikyti savo tarpo praktikoje..

                                            Projekto vadovė Dovilė Jokubauskienė,

projekto dalyvės Renata Lukšienė,

Kristina Timonienė, Jovita Milevičienė

IMG_20180305_122538 IMG_20180308_122545 IMG_20180305_113424 IMG_20180305_113237 FB_IMG_1520451593244 IMG_20180309_101913 FB_IMG_1520451602119 IMG_20180309_111205     

 

 

 

Pakeliui į antruosius mokymus Ispanijoje

 

Šių metų kovo 4 d. pagal KA1 mobilumo projektą ,,Digital Opportunities in Preschool“ (,,Skaitmeninės technologijos darželyje“) Nr. 2017-1-LT01-KA101-035050, kurį finansuoja Švietimo mainų paramos fondas 6 projekto dalyviai iš Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė" kolektyvo vyks į Ispaniją. Mokymai truks 5 dienas. Mokymų tema: „Švietėjiškų Video Žaidimų kūrimas". Mokymuose sužinosime, kaip naudoti įrankius, būtinus sukurti paprastus vaizdo žaidimus kartu su savo vaikais. Įrankiai: Įvairūs vizualinių vaizdo žaidimų kūrimo įrankiai. Tikimės išmokti ir sukurti video žaidimų savo lopšelio-darželio vaikams, kolegoms ir bendruomenei. Sugrįžę dalinsimės savo patirtimi su kolegomis ir bendruomene.

Projekto vadovė Dovilė Jokubauskienė

2017 logo - projektas - digital-1 

KA1 mokymai ir patirtis Ispanijos pietinėje dalyje Huelvos regione

    Šių metų lapkričio 19 d. pagal KA1 mobilumo projektą ,,Digital Opportunities in Preschool“ (,,Skaitmeninės technologijos darželyje“) nr. 2017-1-LT01-KA101-035050, kurį finansuoja Švietimo mainų paramos fondas 7 projekto dalyviai: Šiaulių r. Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Valavičiūtė, projekto vadovė ir specialiosios grupės auklėtoja Aurelija Leišienė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė" direktorė Dainora Kuprienė, sekretorė Daiva Ščiupokienė, judesio korekcijos mokytoja Meilutė Bagdoniene, logopedė Ina Rupšienė ir priešmokyklinio ugdymo auklėtoja Virginija Perminienė vyko į Ispaniją. Nuo lapkričio 20 iki 24 dienos vyko mokymai “Collaborative Tools for teamwork” (,,Bendradarbiavimo įrankiai komandiniam darbui"),  Huelvoje, El Rampido miestelyje. Mokymų tikslas – paruošti komandą dirbti su IKT bendradarbiavimui nuotoliniu būdu.

      Mokymus vedė Inercia Digital įstaigos darbuotoja Veronika, kuri skyrė dėmesio visiems mokymų dalyviams mokantis dirbti programomis, skirtomis bendradarbiavimui. Programa Google Drive keletui dalyvių buvo žinoma, o kitos, tokios kaip Trello, Slack – naujos ir naudingos. Mokymų metu dalyvės gavo ne tik teorinių žinių, tačiau dirbo praktiškai, atliko kompiuteriais įvairias užduotis, tobulino anglų kalbos įgūdžius. Taip pat buvo organizuotas vizitas į ikimokyklinę įstaigą, gimnaziją bei suaugusiųjų mokymo centrą, kur buvo pristatyta, kaip naudojamasi IKT priemonėmis, kaip informacija perteikiama kitiems.

      Dalyvės džiaugėsi mokymų vieta, nes Inercia Digital įstaigos patalpos įsikūrusios gražios gamtos apsuptyje prie pat Atlanto vandenyno. Laisvu po mokymų laiku dalyvės plėtė tarpkultūrinę kompetenciją, pažino šalį ir jos tradicijas iš arčiau. Tad namo grįžo su geromis emocijomis, idėjomis ir naujomis galimybėmis pritaikyti mokymuose gautas žinias praktiškai bendradarbiaujant su kolegėmis.

                                                Projekto koordinatorė Dovilė Jokubauskienė

2 3 4 6 7 8 9 10 1

************************************************************************************************************************************

2017 logo - projektas - digital-1KA1 mobilumo projektas ,,Skaitmeninės technologijos darželyje“ (,,Digital Opportunities in Preschool“) pirmieji šio projekto mokymai Ispanijoje

 

Jau lapkričio 19 dieną, 7 projekto dalyviai: Šiaulių r. Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Valavičiūtė, projekto vadovė Aurelija Leišienė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė" direktorė Dainora Kuprienė, sekretorė Daiva Ščiupokienė, judesio korekcijos mokytoja Meilutė Bagdoniene, logopedė Ina Rupšienė ir priešmokyklinio ugdymo auklėtoja Virginija Perminienė išvyksta į Ispaniją. Nuo lapkričio 20 iki 24 dienos vyks mokymai ,,Bendradarbiavimo įrankiai komandiniam darbui", Huelvoje, El Rampido miestelyje. Mokymų tikslas paruošti komandą dirbti su naujausiomis technologijomis už bendradarbiavimui nuotoliniu būdu. Pašalinti pokyčių sunkumus dirbant popieriuose dokumentuose ir naudojant el-paštą, ir pakeisti juos su realaus laiko debesimis pagrįstomis biuro ir ryšio priemonėmis. Naudojami įrankiai: Slack, Trello, Google Drive. Linkime sėkmės mūsų projekto mokymų pirmajai komandai, tikimės, kad mokymai suteiks naujos praktikos, žinių, o grįžę pedagogai, administracijos atstovai galės pasidalinti informacija su mumis.

 

Dovilė Jokubauskienė, projekto koordinatorė

**************************************************************************************************************************************

Kolektyvas džiaugiasi anglų kalbos kursais

    Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutės“ atrinkti projekto dalyviai – pedagogai, administracija ir kiti darbuotojai mokosi, gilina anglų kalbos žinias pagal KA1 mobilumo projektą ,,Digital Opportunities in Preschool“ (,,Skaitmeninės technologijos darželyje“) nr. 2017-1-LT01-KA101-035050, kuris finansuojamas Erasmus+ lėšomis. Planuojama mokymų trukmė 2017 lapkričio – 2018 vasario mėnesiais.

   Mokymus organizuoja Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyba, lektorė – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Tatjana Kriliuvienė. Ačiū jai, už pasiryžimą dirbti su pamiršusiomis kalbą, bet labai tobulėti norinčiomis moterimis. Kolektyvas džiaugiasi galimybe mokytis anglų kalbos, kuriuose įgytas žinias turės galimybę pritaikyti vykdami į IKT mokymus Ispanijoje.

                                                                                               Projekto koordinatorė Dovilė Jokubauskienė

24204747_1627158144007924_766807087_n 24273063_1627158184007920_57278795_n IMG_20171128_141347[1] IMG_20171128_141355[1]

 

2017 logo - projektas - digital-1

IKT naudojimas ugdymo aplinkoje yra pakankamai sudėtingas ir daug tobulėjimo reikalaujantis procesas.  Įgyvendinant Erasmus + projektą buvo pastebėta didžioji dalis darbuotojų turi daug baimių ir identifikuojama kompetencijos stoka tarpkultūrinių bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžių. Norint suteikti galimybę tobulėti ir mokytis pedagogams, administracijai įstaigoje buvo parengtas KA1 mobilumo projektas  „Skaitmeninės technologijos darželyje“.

 

Projekto tikslas – gerinti ugdymo kokybę integruojant IKT į ugdymo procesą.

Šiam tikslui pasiekti keliami uždaviniai:

1. Išplėsti darbuotojų kompetencijas kalbiniu ir tarpkultūriniu aspektu.

2. Stiprinti bendravimą ir bendradarbiavimą bendruomenėje IKT priemonėmis.

3. Siekiant įgyvendinti novatorišką IKT švietimo praktiką.

 

Bendradarbiaujanti darbo komanda IKT panaudos kasdieniniame gyvenime:

komunikacijai, dokumentų naudojimuisi ir dalijimuisi vieni su kitais, įtraukiant tėvus, ypač iš tėvų tarybos narius- užtikrinant aukštesnio lygio bendravimą. Mokymai susiję su laikmenomis ir vaizdo žaidimais bus naudingi pedagogui gilinti profesinius įgūdžius ir juos naudoti jį savo kasdienėje veikloje. Siekiant tai užtikrinti, projekto partneriai organizuos mokymo kursus Ispanijoje, kurioje mūsų darbuotojai galės dalyvauti pagal finansinės paramos Erasmus + KA1 dotacijų mobilumą. Tai suteiks mūsų darbuotojams galimybę nemokamai vykti į Ispaniją, kad galėtų dalyvauti kursuose.

Pagrindinės kursų temos:

1. Bendradarbiavimo įrankiai komandiniam darbui", – paruošti komandą dirbti su naujausiomis technologijomis už bendradarbiavimui nuotoliniu būdu. Pašalinti pokyčų sunkumus dirbant popieriuose dokumentuose ir naudojant el-paštą, ir pakeisti juos su realaus laiko debesimis pagrįstomis biuro ir ryšio priemonėmis. Naudojami įrankiai: Slack, Trello, Google Drive. Dalyvių skaičius – 7.

2. Švietėjiškų Video Žaidimų kūrimas" – sužinosite, kaip naudoti įrankius, būtinus sukurti paprastus vaizdo žaidimus kartu su savo vaikais. Įrankiai: Įvairūs vizualinių vaizdo žaidimų kūrimo įrankiai. Dalyvių skaičius – 6.

3. Multimedijos leidyba" – įgūdžių perkėlimas į audiovizualinį pasaulį sudarys(sukurs) asmeninį multimediojos turinį. Sužinosime, kaip skelbti internete ir viešinti jį. Įrankiai: Blog (dienoraštis), Camtasia, Audacity, "YouTube" (redagavimo vaizdo ir subtitrai). Dalyvių skaičius – 6.

Šio projekto veiklos susijusius su mūsų įstaigos vienu iš strateginio plano tikslų – Gerinti ugdymo kokybę ir siekti nuolatinio profesinio tobulėjimo. Šis projektas padės mūsų darželio pedagogams, administracijos atstovams tobulėti ir integruoti IKT priemones į ugdymo procesą.

 
Skip to content